Koguperefestival mis pühendatud vürtside kuningale – küüslaugule! Küüslaugutoidud, küüslaugutoidud, küüslaugujäätis, küüslaugušokolaad, käsitöö ja talutoidu laat.

2020. aastal jääb ära! Kohtumispaik on laupäeval 20. augustil Jõgevamaal, Kuremaa rannas.

Kohtumiseni 20. augustil 2021 aastal, Jõgevamaal, Kuremaal!

Küüslaugufestival kujutab endast suurt pidupäeva, mis pühendatud küüslaugule kui vürtside kuningale ja eestimaisele omatoodangule. Küüslaugufestivalil saavad kokku Eesti küüslaugukasvatajad, et võrrelda sorte, küüslaugusaaki ning vahetada kogemusi. Kasvatajad võtavad kauplemiseks kaasa enda põllul kasvatatud küüslaugusaagi. Korraga on kauplemiseks festivalil üle 20 tonni eesti põldudel kasvatatud küüslauku. Küüslaugukasvatajad toovad endaga kaasa lisaks värskele küüslaugule ka uute sortide seemet ning erinevaid tooteid küüslaugust. Nii võib lettidelt leida kooritud küüslauku, marineeritud küüslauku, hapendatud küüslauku, hapendatud küüslauguvõrseid, kuivatatud küüslaugu laaste, küüslaugupulbrit, küüslaugumoosi ja ka küüslaugukrõpsu.

Igal aastal toimub ka konkurss “Eesti suurim küüslauk”.

Tänaseks saab Küüslaugufestivalil veel mekkida ning kaasa osta: küüslauguleiba, küüslaugupekki, küüslaugujuustu, küüslaugumett, küüslaugukohvi, küüslauguõlut, küüslauguviina, küüslaugusõõrikuid, küüslaugusinki, küüslauguvorsti, küüslaugusuhkruvatti ning laste lemmikut – küüslaugujäätist.

Asukoht

Kuremaa alevik on alevik Jõgeva maakonnas Jõgeva vallas.

Korraldaja info

MTÜ Jõgevamaa Põllumeeste Liit
+372 5244374
info@küüslaugufestival.ee
www.küüslaugufestival.ee